Wydarzenia

Aktualny harmonogram – aktualizacja kwoty dofinansowania

Dofinansowanie PFRON za okres od 1 kwietnia 2022 r. do 31 marca 2023 r. zostało zwiększone do kwoty 211 572,46 zł.

Poniżej publikujemy aktualny harmonogram realizacji  poszczególnych zajęć grupowych   w ramach projektu pn. „Rehabilitacja  społeczna  amazonek  w kępińskim klubie ” współfinansowanego ze środków PFRON realizowanego przez  Kępiński Klub „Amazonki”  w terminie od 01 kwietnia  2022 r.  do dnia  31 marca  2023 r.

 

Harmonogram zajęć w ramach projektu pn. Rehabilitacja społeczna amazonek w kępińskim klubie

Spotkanie wielkanocne 2022

 W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy w minionym tygodniu – 29.03.2022r., odbyło się spotkanie wielkanocne naszych Klubowiczek.

 

Korzystając z okazji pragniemy złożyć również najszczersze życzenia:

Niech istota Świąt Wielkanocnych napełni Was siłą oraz radością i sprawi, że uśmiech i optymizm będą towarzyszyły Wam każdego dnia.

 

Czytaj dalej Spotkanie wielkanocne 2022

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Kępiński Klub Amazonki realizuje zadanie dofinansowane z państwowych funduszy celowych.

Nazwa funduszu: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Nazwa zadania:  Rehabilitacja społeczna amazonek w kępińskim klubie
Wartość dofinansowania:  182 240,00 zł
Wartość całkowita: 203 451,73 zł.

Czytaj dalej Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Rehabilitacja społeczna amazonek w kępińskim klubie – harmonogram

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

W kwietniu 2021 r. przeprowadzona została rekrutacja do projektu pt. „Rehabilitacja społeczna amazonek w kępińskim klubie” współfinansowanego ze środków PFRON. Do udziału w projekcie przystąpiło 40 kobiet zrzeszonych w Kępińskim Klubie „Amazonki”. Projekt realizowany będzie wg załączonego harmonogramu, przy wsparcie indywidualne ustalane będzie bezpośrednio z każdą uczestniczką.

Czytaj dalej Rehabilitacja społeczna amazonek w kępińskim klubie – harmonogram

Warsztaty w Przedborowie 2020

W dniach 14-18 września odbyły się warsztaty terapeutyczne dla Amazonek w Przedborowie. Wyjazd został sfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Podczas warsztatów Amazonki wzięły udział w spotkaniu z refleksologiem i psychologiem oraz pedagogiem zajęciowym. Dodatkowymi atrakcjami były spacery, nordic walking oraz wspólne śpiewanie przy ognisku.

Czytaj dalej Warsztaty w Przedborowie 2020

Ośmiu Wspaniałych

10 marca 2020 r odbyły się gminne eliminacje „Ośmiu Wspaniałych” w Kępnie.

Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest kreowanie pozytywnych, prospołecznych zachowań dzieci i  młodzieży, jak również upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu.

Czytaj dalej Ośmiu Wspaniałych

Projekt POMYK – kurs komputerowy

W ostatnim czasie nasze członkinie miały okazję uczestniczyć w projekcie „Pomyk – kto ma w głowie wiedzę z TIKa, ten po sieci sam pomyka”. Był to projekt realizowany w ramach Działania 8.2. Uczenie się przez całe życie, który miał na celu przybliżenie uczestnikom podstawowych umiejętności korzystania z komputera i wiedzy niezbędnej by samodzielnie i bezpiecznie móc poruszać się po sieci.

 

Wigilia 2019

12 grudnia w restauracji Kamiński odbyło się spotkanie wigilijne Kępińskiego Klubu Amazonek podczas którego członkinie przełamały się opłatkiem, życząc sobie pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym 2020 roku. Podczas świątecznego poczęstunku Święty Mikołaj wraz z Mikołajką wręczyli wszystkim drobne upominki.

Czytaj dalej Wigilia 2019

Andrzejki 2019

W miniony czwartek tj. 28 listopada w siedzibie klubu odbyło się spotkanie andrzejkowe. Wróżby, zabawy oraz opowieści o tradycjach tego wydarzenia były główną atrakcją wieczoru, który spędziłyśmy przy pysznościach przygotowanych przez Amazonki.

Czytaj dalej Andrzejki 2019

Onkorejs 2019

Na przełomie września i października odbyła się VI edycja Onkorejsu, po raz pierwszy uczestnicy popłynęli największym Polskim żaglowcem szkoleniowym – Fryderyk Chopin, po raz pierwszy rejs odbył się po Oceanie Atlantyckim i Morzu Śródziemnym i po raz pierwszy wzięła w nim udział jedna z nas!

Czytaj dalej Onkorejs 2019

Częstochowa 2019

5 października razem z pozostałymi Amazonkami uczestniczyłyśmy w 22. Ogólnopolskiej pielgrzymce kobiet po chorobie nowotworowej piersi na Jasną Górę. Mottem tegorocznej pielgrzymki były słowa „Chcemy dotknąć Jezusa”.

Kołobrzeg 2019

 

Początek lipca był dla nas bardzo relaksujący. Kępiński Klub Amazonki wybrał się na wypoczynek do Kołobrzegu. Było zwiedzanie oraz dużo aktywności sportowej. Udało nam się również odwiedzić koleżanki z Kołobrzeskiego Klubu Amazonek. Serdeczne podziękowanie za gościnę oraz bardzo miło spędzony wspólnie czas. DO ZOBACZENIA!

Czytaj dalej Kołobrzeg 2019

Ośmiu Wspaniałych

 

Dzisiaj w kępińskim Ratuszu odbyły się lokalne eliminacje konkursu Ośmiu Wspaniałych. W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie z czterech szkół podstawowych z naszej gminy: SP Nr 1, SP Nr 2, SP Nr 3 oraz SP Krążkowy
W przesłuchaniach uczestniczyło jury w składzie: Irena Sadek, radna Rady Miejskiej w Kępnie, Elwira Leśniewicz-Drzazga, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kępnie, Halina Pazek, prezes Stowarzyszenia „Kępiński Klub Amazonki”, Agata Moska z Samorządowej Biblioteki Publicznej im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej oraz Anna Dulian z Wydziału Komunikacji Społecznej i Funduszy Europejskich UMIG w Kępnie. Do udziału w etapie ogólnopolskim wybrana została Amelia Klaczyńska. Gratulujemy!

Czytaj dalej Ośmiu Wspaniałych

Wielkanoc 2019

 

Święta Wielkanocne to wyjątkowy okres w roku liturgicznym, czas optymistyczny i radosny. W dzisiejszych czasach, gdy każdy dzień mija niezauważony, to właśnie święta sprawiają, że mamy okazję do spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. W okresie przedświątecznym tradycyjnie z tej okazji spotykały się Kępińskie Amazonki.

Czytaj dalej Wielkanoc 2019

Wigilia 2018

Wigilijne spotkanie amazonek odbyło się 12.12.2018, jak zawsze w pogodnej i życzliwej atmosferze. Wieczór umiliły nam śpiewaniem kolęd dwie wspaniałe dziewczynki. Po życzeniach płynących prosto z serca odwiedził nas święty Mikołaj. Był to bardzo miły i wzruszający wieczór.

Czytaj dalej Wigilia 2018

„W jesieni życia” – RetroSPEKCJA dla seniorów

 

W poniedziałek, 26 listopada, w Kinie Sokolnia wystąpiła przed licznie zgromadzoną publicznością Grupa Teatralna Seniorów „RetroSPEKCJA” z Namyslowa ze spektaklem „W jesieni życia..”. Był to już drugi występ tej grupy artystów w naszym kinie, którzy przybyli po raz kolejny na zaproszenie Burmistrza MiG Kępno Piotra Psikusa oraz kępińskiej Gminnej Rady Seniorów.

Zmiany w Zarządzie

 

Danuta Szpakowska: W dniu dzisiejszym w związku z moją rezygnacją odbyły się wybory uzupełniające do Zarządu Kępińskiego Klubu Amazonki, Bardzo dziękuje za współpracę, za okazaną życzliwość i zaufanie. To był naprawdę piękny czas, na dobre i na złe.

Nowemu Zarządowi życzę wszystkiego najlepszego.

Częstochowa 2018

6 października 2018 uczestniczyłyśmy w XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Amazonek na Jasnej Górze. Pod szczytem byłyśmy z amazonkami z całej Polski i zagranicy. Wspólnie dziękowałyśmy Bogu za zdrowie i radość życia.

„Kochając życie – rehabilitacja amazonek w kępińskim klubie”

Kępiński Klub Amazonki w terminie od dnia 01 marca 2018 r, do 31 marca 2021r. w ramach projektu : prowadzenie rehabilitacji w placówce (rehabilitacja ciągła) współfinansowanym ze środków PFRON realizuje zadanie pod nazwą „Kochając życie – rehabilitacja amazonek w kępińskim klubie”.

Czytaj dalej „Kochając życie – rehabilitacja amazonek w kępińskim klubie”

VI Integracyjny MARSZ NORDIC WALKING

 

Dzisiaj czyli 25 września 2018 r. odbył się już VI Integracyjny MARSZ NORDIC WALKING – marsz z kijkami organizowany corocznie przez Kępińskie Amazonki. Mimo obaw, ponieważ aura ostatnio nie była przychylna, miałyśmy dużo szczęścia .chmury przeszły i wyszło słońce, na start wyszły osoby promujące zdrowy styl życia .Było pięknie, sportowo i rekreacyjnie. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo i zapraszam za rok.

Czytaj dalej VI Integracyjny MARSZ NORDIC WALKING

4 – dniowe Warsztaty terapeutyczne dla Amazonek w Przedborowie

W dniach od 4- 7 września 2018r. spotkałyśmy się w Przedborowie na Warsztatach Edukacyjno- Terapeutycznych.
Przedborów w to piękne miejsce gdzie od wielu lat przyjeżdżamy aby oderwać się od swoich codziennych spraw i w pełni skupić się na terapii a także nabrać sił na dalsze życie. W tym roku w ramach warsztatów odbyły się zajęcia z choreoterapii, zajęcia psychoterapeutyczne, oraz zajęcia rehabilitacji fizycznej.

Czytaj dalej 4 – dniowe Warsztaty terapeutyczne dla Amazonek w Przedborowie

Międzywodzie 2018

 

W dniach 23 – 30 czerwca 2018roku przebywałyśmy w Międzywodziu w miejscowości położonej na wyspie Wolin. Cisza , spokój, piękna przyroda, czysta szeroka plaża, przyjemne spacery wzdłuż brzegu morza oraz po pięknym pachnącym lesie sosnowo-świerkowym przyczyniły się, że nabrałyśmy „ mocy i siły……”
Projekt pn. „Wypoczynek kępińskich Amazonek” współfinansowany przez Wojewodę Wielkopolskiego.

Czytaj dalej Międzywodzie 2018

Podpisanie umowy na realizację projektu ze środków PFRON

 

W dniu 15 marca 2018r. w PFRON oddział Wielkopolski podpisałyśmy umowę na realizację projektu dotyczącego kierunku pomocy 2: zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych, obejmującego zadanie 1) prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek pod nazwą „Kochając życie – rehabilitacja amazonek w kępińskim klubie”, wykonywanego w terminie od dnia  01 marca 2018 r. do dnia 31 marca 2021 r.

Czytaj dalej Podpisanie umowy na realizację projektu ze środków PFRON

Mini Konferencja Kobiet po przebytej chorobie nowotworowej piersi – galeria

 

W dniu 25.01.2018 r. w Restauracji La Costa w Kępnie uczestniczyłyśmy w Mini Konferencji Kobiet po przebytej chorobie nowotworowej piersi zorganizowanej przez Pofam – Poznań.
Zapoznałyśmy się z najnowszymi artykułami medycznymi w zakresie rehabilitacji choroby nowotworowej piersi. Dziękujemy Firmie Pofam- Poznań  za spotkanie.

Czytaj dalej Mini Konferencja Kobiet po przebytej chorobie nowotworowej piersi – galeria

Jubileusz 15-lecia Kępińskich Amazonek

 

Nasze życie to droga. Droga przez dżunglę problemów, chorób, pełna dzikich zwierząt – ludzi, którzy dążąc do swoich celów coraz częściej zapominają, że biegnąc w wyścigu szczurów mijają drugiego człowieka, nie zauważają, że potrącają go, a czasem – przewracają ogromem swej obojętności, braku empatii, życzliwości.
Ja w swojej dżungli ujrzałam polanę. Polanę wypełnioną wielobarwnymi kwiatami. A każdy kwiat był inny.

Czytaj dalej Jubileusz 15-lecia Kępińskich Amazonek

Wigilia 2016

 

Spotkanie Wigilijne to dla nas magiczna chwila, która pozwala choć na moment uciec od rzeczywistości, spotkać się i nie myśleć co przed nami, śmiejemy się rozmawiamy, śpiewamy kolędy, degustujemy potrawy wigilijne i składamy sobie cudowne życzenia.

Czytaj dalej Wigilia 2016

Tygodniowy pobyt w Ustroniu Morskim w Centrum zdrowia i Rehabilitacji Alka

 

W dniach 19-23 czerwca 2016 roku spędziłyśmy cudowny czas w Ustroni Morskim. Jak zwykle to był piękny i bardzo udany wspólny tydzień nad morzem, pogoda wymarzona, słońce, słońce, słońce, w związku z tym codziennie byłyśmy na plaży, spacery w wzdłuż morza do pobliskich miejscowości a także kąpiel w morzu były codziennością.

Czytaj dalej Tygodniowy pobyt w Ustroniu Morskim w Centrum zdrowia i Rehabilitacji Alka

Podziękowanie

Zarząd Kępińskiego Klubu Amazonki w imieniu własnym i wszystkich Amazonek składa serdeczne podziękowanie, darczyńcom, którzy przekazali na rzecz naszego Stowarzyszenia 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych, pobieranego przez Skarb Państwa za rok 2015.

Zapewniamy, że pozyskane środki zostaną wykorzystane zgodnie z działalnością statutową, na kontynuację  rehabilitacji kobiet po przebytej chorobie nowotworowej piersi oraz profilaktykę chorób nowotworowych.

DZIĘKUJEMY ZA ZROZUMIENIE I WSPARCIE NASZYCH DZIAŁAŃ.

Morawy i Wiedeń

 

19 kwietnia 2016 w bardzo wczesnych godzinach rannych grupa pań z Kępińskiego Klubu Amazonek w wyśmienitych nastrojach zajęła miejsca w autokarze, by rozpocząć kolejną przygodę. Nieco niewyspane, ale wszystkie podekscytowane tym, co nas czeka z uśmiechem wystartowałyśmy w nieznane. Tym razem celem naszej podróży były malownicze zakątki Moraw i zawsze elegancki Wiedeń. Ponieważ pogoda nam dopisywała, wrażenia wywiozłyśmy niezapomniane.

Czytaj dalej Morawy i Wiedeń

Wielkanoc 2016

 

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
W dniu dzisiejszym odbyło się nasze Spotkanie Wielkanocne. W sympatycznej atmosferze przy wspaniale nakrytym stole, pełnym potraw wielkanocnych spędziłyśmy bardzo miło czas, życząc sobie wszelkiej pomyślności, radości i zdrowia na nadchodzące święta, aby te święta Wielkanocne wniosły do naszych serc, wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój ciepło i nadzieję.

Czytaj dalej Wielkanoc 2016

Wigilia 2015

Zbliża się magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, czas radości , czas spotkań w gronie przyjaciół.. 10 grudnia  2015 w Restauracji Kamiński a Zdrowie odbyło się spotkanie wigilijne Kępińskiego Klubu Amazonek . W miłej i uroczystej atmosferze  zasiadłyśmy przy pięknie zastawionych stołach.

Czytaj dalej Wigilia 2015

Pobyt w Jarosławcu

 

W dniach 30.05.2015 do 07.06.2015 byłyśmy nad morzem w ośrodku Panorama Morska w Jarosławcu. To był bardzo udany wyjazd relaksacyjno – rekreacyjny. Zwiedziłyśmy okolicę oraz korzystałyśmy z morskiej słonecznej kąpieli. W trakcie pobytu odbyły się zajęcia sportowe prowadzone w formie gier i zabaw oraz turniej piłki plażowej.

Czytaj dalej Pobyt w Jarosławcu

Amazonki w Czechach

 

Właśnie wróciłyśmy z trzydniowej wycieczki po Czechach. Kilka najświeższych informacji. W drodze do Hotelu Cert- czyli Diabeł w Korenovie(blisko Harrahowa), w którym mieszkałyśmy, zwiedziłyśmy Teplickie Skalne Miasto n/ Metują. Jest to największy w Czechach tego typu kompleks skalny. Jego powierzchnia to ok. 1800ha.

Czytaj dalej Amazonki w Czechach

Wielkanoc 2015

 

Kępińskie Amazonki znane są z tego, że nie tylko realizują statutowe zadania Stowarzyszenia. Wieloletnią tradycją są organizowane uroczyste spotkania z okazji przypadających świąt. Tym razem dnia 19 kwietnia Kępińskie Amazonki spotkały się z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Czytaj dalej Wielkanoc 2015

Wywiad z Kobietą Roku 2014

Rak – to choroba, nie wyrok śmierci, to walka, która wielokrotnie odmienia dotychczasowe życie… O swoich zmaganiach z chorobą, refleksjach związanych z jej pokonaniem i życiu po zwycięstwie, o „Amazonkach”, kobietach po przebytej chorobie nowotworowej piersi – z Kobietą 2014 Roku i prezesem Stowarzyszenia „Kępiński Klub „Amazonki” – Danutą Szpakowską rozmawia Paulina Jakubczyk

Czytaj dalej Wywiad z Kobietą Roku 2014

XX Ogólnopolska Spartakiada Amazonek i XX lecie działalności Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”

 

Wielki sukces – Srebrny medal. W dniach 11-13 września 2014r w Poznaniu na Malcie odbyła się XX OgólnopolskaSpartakiada Amazonek .Drużynę kępińskich Amazonek reprezentowały: koleżanki Danuta Szpakowska, Genowefa Przybył oraz Maria Nikodem.

Świeradów Zdrój

 

21 sierpnia 2014 roku grupa Amazonek z klubu kępińskiego, korzystając z ostatnich promieni letniego słońca, wyruszyła w towarzystwie profesjonalnego przewodnika na wycieczkę. Celem naszego wyjazdu był Świeradów Zdrój – malownicze, położone na wielu pagórkach miasteczko Dolnego Śląska.

Czytaj dalej Świeradów Zdrój

Razem walczymy z rakiem – rehabilitacja Kępińskich Amazonek

Raport warszawskiego Centrum Onkologii podaje, że rak sutka jest najczęściej występującą u kobiet formą choroby nowotworowej. Stanowi 22,8% wszystkich zachorowań tego typu. Profilaktyka i leczenie raka piersi w Polsce odbywa się wciąż na znacznie niższym poziomie niż w rozwiniętych krajach europejskich, a liczba zachorowań wzrasta.

Warsztaty profilaktyczno – edukacyjne w Kobylej Górze

W dniach 04-06 września 2013r. w ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym Wagabunda w Kobyla Górze odbyły się Warsztaty profilaktyczno – edukacyjne, które obejmowały wykład edukacyjny –Relacje pacjent – lekarz, wygłoszony przez dr n. med. Dariusza Godlewskiego, zajęcia – psychoterapeutyczne prowadzone w formie treningu relaksacyjno- motywacyjnego p.n. Jak sobie radzić z niepozytywnym myśleniem.

Czytaj dalej Warsztaty profilaktyczno – edukacyjne w Kobylej Górze

Amazonki nad Bałtykiem – Niechorze 2013

 

Wyprawa nad Bałtyk odbyła się w dniach 8 – 15 czerwca. I jak sami zobaczycie na zdjęciach była bardzo udana.
Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu: Prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek pod nazwą: „Ja sobie radę dam ” czyli rehabilitacja kępińskich Amazonek, współfinansowany ze środków PFRON.

Czytaj dalej Amazonki nad Bałtykiem – Niechorze 2013

Wizyta w Brukseli

 

Na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego – Andrzeja Grzyba, w dniach 19-22 kwietnia 2013 Kępińskie Amazonki: Danuta Szpakowska, Halina Pazek, Halina Górka i Adriana Tomaszczyk wraz z Amazonkami z Ostrzeszowa i Kalisza oraz słuchaczami Uniwersytetów III wieku z Ostrowa Wielkopolskiego i Ostrzeszowa uczestniczyły w wyjeździe studyjnym do Belgii.

Czytaj dalej Wizyta w Brukseli

Kępiński Klub „Amazonki” w Złotej Trójce w konkursie „Człowiek Roku 2011 Powiatu Kępińskiego”.

W konkursie czytelników ogłoszonym przez Twój Puls Tygodnia „Człowiek Roku 2011 Powiatu Kępińskiego” w kategorii Pro Publiko Bono, jesteśmy w Złotej Trójce w konkursie „Człowiek Roku 2011 Powiatu Kępińskiego” w kategorii PRO PUBLIKO BONO.

Czytaj dalej Kępiński Klub „Amazonki” w Złotej Trójce w konkursie „Człowiek Roku 2011 Powiatu Kępińskiego”.

Wielkanoc 2012

 

I dzisiaj znów tradycyjnie spotkałyśmy się przy wielkanocnym stole. Było bardzo uroczyście, złożyłyśmy sobie najserdeczniejsze życzenia wielkanocne, a później w przemiłym towarzystwie spożywałyśmy te wszystkie smakołyki, które znajdowały się na naszym przepięknym wielkanocnym stole.

Czytaj dalej Wielkanoc 2012

Wigilia 2011

 

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen magii, czarów, radości i piękna. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie troski i miłości. To w te dni, zapatrzeni w roziskrzoną choinkę, w uśmiechnięte twarze naszych bliskich odkrywamy sens życia.

Czytaj dalej Wigilia 2011

Gimnastyka w wodzie

Od sierpnia do listopada 2011r. w ramach programu „Prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek p.n. „W trosce o sprawność” realizowanego przy wsparciu finansowym ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego  uczestniczyłyśmy w zajęciach na pływalni „Oceanik” w Ostrzeszowie pod kierunkiem p. Agnieszki.

Czytaj dalej Gimnastyka w wodzie

„Czy raka piersi można uniknąć ” – konferencja

 

24 października 2011r. odbyła się Konferencja zorganizowana przez Amazonki pod nazwą „Czy raka piersi można uniknąć?” Wykłady poprowadzili : dr n. med. Tomasz Huzarski z Międzynarodowego Centrum Chorób Dziedzicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, na temat „ Nowe możliwości profilaktyczne, diagnostyczne w leczeniu raka piersi – aspekt genetyczny.”

Czytaj dalej „Czy raka piersi można uniknąć ” – konferencja

Pielgrzymka na Jasną Górę – Częstochowa 2011

 

W dniu 1 października uczestniczyłyśmy w XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi na Jasnej Górze. Wraz z przyjaciółmi wzięłyśmy udział we Mszy Świętej na Jasnej Górze oraz w Konferencji w Auli Ojca  Kordeckiego p.t. „Czyń dobro mimo to”. Jak zawsze panowała przecudowna atmosfera. Szczęśliwe i uduchowione powróciłyśmy do domów z zapasem energii do następnej pielgrzymki.

Czytaj dalej Pielgrzymka na Jasną Górę – Częstochowa 2011

Kobyla Góra

Już po raz szósty spotkałyśmy się na 3 – dniowych warsztatach profilaktyczno – edukacyjnych w Kobyla Górze, w ramach których odbył się wykład dr n. med. Dariusza Godlewskiego na temat „ Rak piersi i co dalej? ; prezentacja naszych wyników czynnościowo – wydolnościowych wykonanych w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, zaprezentowana przez dr fizjoterapii Justynę Hanuszkiewicz oraz wykład „Rehabilitacja w zaburzeniach czynnościowych po leczeniu raka piersi”.

Czytaj dalej Kobyla Góra

Wielkanoc 2011

 

Niech te Święta Wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,
Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie wiosenne wiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.
Ciepłych , pełnych radosnej nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole oraz smacznego święconego jajka.

Czytaj dalej Wielkanoc 2011

Spotkanie z dietetykiem

Przeprowadzono wykłady z zakresu odżywiania w chorobach nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów piersi. Spotkanie odbyło się w siedzibie klubu, które poprowadziła Lidia Gniłka. W wykładach uczestniczyło 40 kobiet. Spotkanie zrealizowano w ramach zadania „Marsz po zdrowie” rehabilitacją Amazonek powiatu Kępińskiego dofinansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Wielkopolskiego.

Wigilia 2010

 

Najserdeczniejsze życzenia:
Cudownych Świąt Bożego Narodzenia
Rodzinnego ciepła i wielkiej radości,Pod żywą choinką zaś dużo prezentów.
A w Waszych pięknych duszach wiele sentymentów.Świąt dających radość
i odpoczynek,oraz nadzieję na Nowy Rok,
żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija.

Czytaj dalej Wigilia 2010

Podziękowania

Zarząd kępińskiego klubu „Amazonki” w imieniu wszystkich kobiet po przebytej chorobie nowotworowej piersi składa podziękowanie za przekazanie naszemu stowarzyszeniu 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego za rok 2009.Zebrana kwota zostanie przekazana na rehabilitacje oraz profilaktykę chorób nowotworowych . Dziękujemy za pomoc i udzielenie tak potrzebnego nam wsparcia.

Badania genetyczne

29 listopada 2010 przeprowadzono badania genetyczne dla Amazonek z Klubu. Badania wykonał dr n. med Tomasz Huzarski z Międzynarodowego Centrum Chorób Dziedzicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

„Mazury szlakiem papieskim”

 

W dniach 7.07 2010r. -10.07.2010r odbyła się wycieczka „Mazury szlakiem papieskim”.Mieszkałyśmy nad brzegiem jeziora Kisajno.

Zwiedziłyśmy Centrum Żeglarstwa i Wypoczynku Wodnego w Wilkasach , Sejny – Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej, Reszel – zamek biskupi, Świętą Lipkę – Sanktuarium Maryjne, kompleks klasztorny, Bazylikę, barokowe organy z ruchomymi figurkami, wysłuchałyśmy koncertu organowego, Gierłoż – Kwaterę Hitlera” Wilczy Szaniec, Zamek Krzyżacki w Ryn.
W trzecim dniu wycieczki byłyśmy w Wilnie tam zwiedziłyśmy m.in.Kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, Ostrą Bramę z kaplicą i obrazem MB Ostrobramskiej, Starówkę, Stare Miasto.
To była wspaniała, pełna wrażeń wycieczka.Wróciłyśmy trochę zmęczone ale szczęśliwe.
Wycieczka dofinansowana ze śrotków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Czytaj dalej „Mazury szlakiem papieskim”

Współpraca z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

 

W tym roku nawiązałyśmy współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wsparcie obejmuje przede wszystkim usprawnienie procesu rehabilitacji kobiet leczonych z powodu raka piersi poprzez:

-wykonanie badań czynnościowych mięśni tułowia i kończyn górnych, ocenę postawy ciała, równowagi oraz wielkości obrzęku chłonnego kończyn górnych
-prowadzenie gimnastyki ogólnie usprawniającej
-Nordic Walking
-edukacja w zakresie rehabilitacji ruchowej

Wielkanoc 2010

 

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz Błogosławieństwa Bożego.
Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co uśpione,
ożywi to, co jeszcze martwe i niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie w radości i pokoju.
Po raz kolejny usiadłyśmy przy wspólnym wielkanocnym stole złożyłyśmy sobie życzenia i degustowałyśmy wspaniałe potrawy i smakołyki.

Czytaj dalej Wielkanoc 2010

Częstochowa 2009

 

W tym roku również nasze  Stowarzyszenie uczestniczyło w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kobiet po chorobie nowotworowej piersi na Jasną Górę. Było to już XII spotkanie mottem tegorocznej pielgrzymki były słowa: ” aby miały życie i miały j w obfitości” (wg ewangelii św. Jana).

Kobyla Góra

 

W tym roku obchodzimy V jubileuszowe spotkanie w Kobylej Górze,  w ramach którego odbyły się warsztaty relaksacyjno-motywacyjne prowadzone przez panią psychoterapeutkę. Poznałyśmy nową metodę terapii, jaką jest muzykoterapia okazała się ona doskonałym relaksem i zabawą. Tradycyjnie już, odbyła się spartakiada p.n. „Sprawna Amazonka”.

Turnus rehabilitacyjny – Mielno ’08

W czerwcu odbył się turnus rehabilitacyjny w przepięknej miejscowości nadmorskiej jaką jest Mielno. Udział wzięły: Józia Sokołowska, Zosia Kozica, Łucja Musiała, Maria Walczak. Nasze koleżanki wzięły udział w I turnieju Amazonek im. Basi Gosiewskiej i zajęły IV miejsce.

Przyjaciel Kępna

Spotkanie noworoczne od pięciu lat organizowane przez władze samorządowe Kępna to okazja do podsumowania ubiegłorocznych dokonań gminy jak i wyróżnienia osób i instytucji, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju miasta i kreowania jego pozytywnego wizerunku. W uroczystości zorganizowanej przez kępiński samorząd w minioną środę, 23 stycznia, uczestniczyły władze samorządowe gmin i powiatu, przedstawiciele instytucji, organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy.

Wielkie wyróżnienie

23 stycznia 2008 z rąk Piotra Psikusa – burmistrza M i Gm. Kępno otrzymałyśmy statuetkę „przyjaciel Kępna” to było dla nas wielkie wyróżnienie. „Przyjaciel Kępna” to oznaczenie firm, instytucji, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju miasta i kreowania jego pozytywnego wizerunku. Wręczenie statuetki przez Piotra Psikusa dla Kępińskiego Klubu Amazonek odebrała Danuta Szpakowska.

Wigilia 2007

 

W czwartek 13 grudnia 2007 , zorganizowana została tradycyjnie jak już co roku, nasza wspólna Wigilia, znowu stoły pięknie przygotowane, same smakołyki i pyszności, nasze nastroje wprawiły nas we wspaniały świąteczny klimat, który z pewnością pozostanie nam aż do świąt, które spędzimy z naszymi rodzinami.

Kępińskie Amazonki w Tygodniku Kępińskim

Jubileusz stał się okazją do podziękowań dla osób, które w sposób szczególny wsparły stowarzyszenie. Zarząd Klubu „Amazonek” postanowił uhonorować „Srebrnym Łukiem Amazonki” burmistrza Piotra Psikusa oraz Jerzego Patalasa. Zaś dyplomami amazonki podziękowały: Piotrowi Bilińskiemu, Annie Zamojskiej–Berskiej, Annie Oleś, Grażynie Gatner i Sławomirowi Nawrotowi.

V-lecie Amazonek

Październik jest miesiącem walki z chorobami nowotworowymi. Natomiast 17 października jest uznany Ogólnopolskim Dniem Walki z Rakiem. W tym dniu także obchodziłysmy swoje wielkie święto czyli V-lecie powstania Klubu.

Częstochowa

 

6 października odbyła się X pielgrzymka kobiet po chorobie nowotworowej. Nasze Amazonki również uczestniczyły w tej corocznej mszy św, która odbyła się pod Szczytem Jasnogórskim.

Kobyla Góra – wrzesień 2007

Wrześniowy weekend w Kobylej Górze, poprawił nam wszystkim nastroje. W przemiłym gronie spędziłyśmy wspaniale czas. Były chwile radości, zabawy,śmiechu, ale również nie zabrakło czasu na refleksje i modlitwę. Również jak na tą porę roku przystało wybrałyśmy się na grzyby do pobliskiego lasu i zbiory okazały się obfite. W niedzielne popołudnie w znakomitych nastrojach, chociaż z malutkim smuteczkiem, że spotkania nadszedł już kres, rozjechałyśmy się do domków.

Buczek Wielki

 

Do Buczku przyjechałyśmy na zaproszenie księdza Sławka Nowaka, podziwiałyśmy grotę Maryjną gdzie złożyłyśmy kwiaty, odbyła się msza święta w intencji nas kobiet i matek oraz za nasze rodziny, po mszy świętej korzystając z gościnności księdza Sławomira spotkaliśmy się przy kawce i posiłku. Po posiłku tradycyjnie zaśpiewałyśmy Hymn amazonek i inne pieśni biesiadne oraz religijne. Taki wypad był dla nas wspaniałym wypoczynkiem i prezentem z okazji Dnia Matki.

Wigilia 2006

14 grudnia Amazonki jak przystało na tradycje urządziły wspólną kolację wigilijną. Było podzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, serdeczne życzenia dużo ciepła i  świątecznej atmosfery.

Częstochowa

 

Tradycyjnie jak co roku w październiku ruszamy do Czętochowy.
Ten wyjazd jest dla nas zawsze wielkim przeżyciem. Jesteśmy skupione i rozmodlone. W tym roku Gabrysia składała kwiaty pod pomnikiem.

II Spartakiada Kępińskich Amazonek

 

W dniach 15-16 września w Kobylej Górze odbyła się Spartakiada Amazonek p.n. „Sprawna Amazonka”. Postanowiłyśmy podtrzymać tradycje z roku poprzedniego.  Zawody przeprowadzone były w wyśmienitej atmosferze, oczywiście według zasad fair-play

I SPARTAKIADA Kępińskich Amazonek

Spotkanie w Kobylej Górze upłynęło pod znakiem rozgrywek sportowych. W drugim dniu konferencji odbyła się I Spartakiada Kępińskich Amazonek o Puchar Prezesa pod nazwą „Sprawna Amazonka”. W tej części sprawdzałyśmy się między innymi w konkurencjach:
rzut do bramki kijem hokejowym, rzut obręczą, lotką do tarczy, do koła. W spartakiadzie uczestniczyły wszystkie Amazonki. Pragniemy, aby tego typu spartakiada stała się impreza cykliczną i odbywała się co roku.

BUCZEK WIELKI-CZERWIEC 2005

 

23 czerwca zostałyśmy zaproszone przez ks. Sławka Nowaka na parafię w Buczku Wielkim, gdzie odbyła się w naszej intencji msza św, zwiedziłyśmy również zabytkowy kościół. Ks. Sławek opowiadał nam jak buduje stacje drogi krzyżowej. Po spotkaniu odbyło się poczęstunek, było ciasto , kiełbaski, same pyszności.

Wigilia 2004

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
piękna poezji, muzyki,pogodnych świąt zimowych,odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Wesołych świąt!

VII Pielgrzymka na Jasną Górę

Kolejny już raz uczestniczyłyśmy w Pielgrzymce do Częstochowy. O 10.30 ustawiłyśmy się w alei Sienkiewicza i po przejściu pod Szczyt Jasnogórski i złożeniu kwiatów pod figurą Matki Bożej czekałyśmy na rozpoczęcie się Mszy Świętej. Modliłyśmy się o zdrowie dla żyjących, naszych rodzin oraz za te koleżanki , które już nie mogły z nami uczestniczyć w Mszy Świętej.

X Ogólnopolska Spartakiada – Gościm 2004

 

W spartakiadzie uczestniczyła 17 osobowa grupa. Wyjazd nastąpił 18 czerwca z Kępna do miejscowości Radoszcz położonej 8 km od Gościmia. Po drodze zwiedziłyśmy Stary Rynek w Poznaniu oraz klasztor w Pniewach. Zawody rozpoczęły się 19 czerwca o godzinie 10 oficjalnym otwarciem przez prezesa Federacji Kobiet Polskich po mastektomii p. Krystynę Wechmann.

Czytaj dalej X Ogólnopolska Spartakiada – Gościm 2004

Wielkanoc 2004

 

2 kwietnia odbyło się spotkanie Wielkanocne  Naszych Amazonek. Odbyło się już w nowej siedzibie w Przychodni przy ulicy Wawrzyniaka. Jak zwykle był bogato zastawiony stół,z wielkanocnymi przysmakami, były życzenia, były nasze wspólne rozmowy.

Wigilia 2003

Dzisiaj 19 grudnia miałyśmy Naszą wspólną Wigilię Amazonek, był pięknie nakryty stół, była choinka, był opłatek, ciepłe życzenia i toast noworoczny. Nawet przyszedł do nas Mikołaj i obdarował nas prezentami.

Uroczyste otwarcie siedziby Klubu „Amazonek”

Uroczystość otworzyła prezes stowarzyszenia Danuta Szpakowska, która powitała wszystkich przybyłych, a w szczególności zaproszonych gości w osobach:

Prezes Federacji Polskich Kobiet po Mastektomii Krystynę Wechmann
Starostę powiatu Kępińskiego Jerzego Trzmiela
Przewodniczącego Zarządu powiatu Czesława Kokota
Członków Zarządu powiatu
Skarbnika powiatu Kępińskiego Krystynę Wieczorek
Burmistrza M i G Kępno – Piotra Psikusa
Naczelnika Oświaty Małgorzatę Kędzior
Radną Gminy Kępno Krystynę Sumisławską
ks. Proboszcza Parafii św. Marcina w Kępnie kanonika Krzysztofa Nawrockiego
wójtów Gmin(Łęka Opatowska, Bralin, Perzów, Baranów, Rychtal, Trzcinica )
kierownika Powiatowego Centrum pomocy Rodzinie- Marie Główkę i Marię Kremer
dyrektora Samodzielnego publicznego Zakładu opieki Zdrowotnej Bronisława Pazdykę
kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Marię Zurecką
Amazonkę z Poznania- Helenę Pawlak
Przewodniczącą Ostrowskiego klubu Amazonek Jolantę Królik
prezesa Stowarzyszenia Prorodzinnego „Światło”Grażyne Gatner
Prezesa Wodociągów Kępińskich Mirosława Grygiera
Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie- Zygmunta Nowackiego
Media
Sponsorów
Amazonki kępińskie

Czytaj dalej Uroczyste otwarcie siedziby Klubu „Amazonek”

Wyjazd do leśniczówki

 

21 maja z okazji Dnia Matki zorganizowany został wyjazd do leśniczówki.
Na wyjeździe było ognisko, które rozpaliła nasza niezastąpiona Danusia nasza prezes, były również pieczone kiełbaski, sałatki, pomidorki, ogórki, ciasto i wiele innych przeróżnych smakołyków, a także zorganizowałyśmy sobie różne konkursy i zabawy na powietrzu, bo w końcu ruch to zdrowie!
Jednym słowem było wspaniale.

Wielkanoc

Dzisiaj odbyło się Nasze spotkanie Wielkanocne. Przywitał nas wspaniale nakryty stół, pełen babek wielkanocnych, ślicznych kolorowych pisanek, w wazonach były piękne wiosenne kwiaty:tulipanki, żonkile i palmy.

Czytaj dalej Wielkanoc

Wigilia 2002

 

Do tego dnia wszyscy przygotowywali się bardzo solidnie. Nie było osoby, która nie byłaby zaangażowana do pierwszego spotkania opłatkowego.
O godzinie 16 rozpoczęło się spotkanie, na które zaproszono ks. kanonika Krzysztofa Nawrockiego, dyr. szpitala Bronisława Pazdykę, starostę Jerzego Trzmiela, v-ce starostę Włodzimierza Mazurkiewicza, Marię Kremer, burmistrza miasta Piotra Psikusa, oraz Piotra Bilińskiego-naszego masażystę.
wszystkich bardzo serdecznie powitała Danuta Szpakowska.

Pielgrzymka na Jasną Górę

 

Dzisiaj byłyśmy na pielgrzymce w Częstochowie. Podróż autobusem minęła nam bardzo szybko, bo przez całą drogę śpiewałyśmy piosenki religijne i modliłyśmy się. Grupy Amazonek z całej Polski zbierały się pod figurą Matki Bożej. Każda miała tabliczkę z miejscowością, z której przyjechała, no i każda z nas miała tradycyjnie różową wstążeczkę. O godzinie 11 zebrałyśmy się pd wałami, gdzie odśpiewałyśmy hymn amazonek, a tuż po rozpoczęła się msza święta.

Czytaj dalej Pielgrzymka na Jasną Górę

Pierwsze spotkania w pomieszczeniu „KLUBU AA”

 

Po raz pierwszy grupa spotyka się w pomieszczeniu Klubu „AA”. Z frekwencją  bywa różnie, raz jesteśmy wszystkie raz jest nas malutko, ale najważniejsze jest to że kobietki które chcą i odczuwają potrzebę – przychodzą. Na spotkaniach pani Kremer informuje nas o wielu ciekawych i istotnych sprawach, o których nie jedna z nas nie miała pojęcia.

 

W dniu dzisiejszym same dobre rzeczy się dzieją, mamy również masażystę Piotr Biliński, którego zorganizowała nam pani Kremer, będzie on nam robił masaż limfatyczny. O pomieszczenie na zabiegi zadbała kol. Danka- odbywać się one bedą w ZSP nr.1 za co jesteśmy jej bardzo wdzięczne. No i oczywiście podziękowania należą się również dyrektorowi szkoły Zygmuntowi Nowackiemu.