Warsztaty profilaktyczno – edukacyjne w Przedborowie 2015

 

W dniach 22-24 września 2015roku uczestniczyłyśmy w warsztatach profilaktyczno – edukacyjnych . Warsztaty odbywały się w Ośrodku  Szkoleniowo – Wypoczynkowym „Pascha” w Przedborowie.

W ramach projektu współfinansowanego ze środków Burmistrza Miasta i Gminy w Kępnie odbyły się: – 1.wykład onkologa dr n. med. Dariusza Godlewskiego „Nowości w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu raka piersi”. Z wykładu dowiedziałyśmy się o nowych metodach w diagnostyce oraz leczeniu chorób nowotworowych piersi. Poznałyśmy również zalecenia dotyczące profilaktyki raka piersi. Jak zwykle wykład dr Dariusza Godlewskiego był bardzo ciekawy i słuchałyśmy jego z dużym zainteresowaniem.
2. Wykład dr fizjoterapii Justyny Hanuszkiewicz – Metody zwiększania sprawności fizycznej po leczeniu raka piersi”. pozwolił w pełni zrozumieć wagę prowadzenia rehabilitacji poprzez stosowanie ćwiczeń ogólnie usprawniających w wodzie i na sali, stosowania trapi manualnej, automasażu, drenażu limfatycznego. Poznałyśmy również 10 zasad, które należy przestrzegać aby mieć zdrowy kręgosłup.
3 Wykład i warsztaty z psychoterapeutą Anną Borucką „Zakochać się w życiu” bardzo nas wzmocniły psychicznie i spowodowały, że niejednokrotnie pojawił się uśmiech na naszej twarzy.
Przedborów to bardzo atrakcyjne miejsce umożliwiające nam spacer po pięknych lasach a dla chodziarzy Nordic Walking . To były bardzo ciekawe warsztaty.

Dodaj komentarz