XX Ogólnopolska Spartakiada Amazonek i XX lecie działalności Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”

 

Wielki sukces – Srebrny medal. W dniach 11-13 września 2014r w Poznaniu na Malcie odbyła się XX OgólnopolskaSpartakiada Amazonek .Drużynę kępińskich Amazonek reprezentowały: koleżanki Danuta Szpakowska, Genowefa Przybył oraz Maria Nikodem.

Tegoroczna Spartakiada różniła się o poprzednich tym, że konkurencje były mało spotykane, ale bardzo ciekawe np. „Pierścieniówka”, jest to gra drużynowa, podobna do tradycyjnejsiatkówki, jednak zadaniem rywalizujących zawodników jest przerzucanie piłki na boiskodrużyny przeciwnej przez otwory(3 pierścienie) w specjalnie przygotowanej siatce. Ta konkurencja była dla nas bardzo szczęśliwa, bowiem po ambitnej walce zajęłyśmy II miejsce, zdobyłyśmy srebrny medal, w finale przegrałyśmy z Kościanem. Mimo wszystko byłyśmy bardzo szczęśliwe i dumne z siebie. W innych konkurencjach takich jak: Ringo,Kubb, Petanque (boule) byłyśmy w ścisłym finale. Bardzo spodobała nam się gra Kubb-polegająca na eliminacji odpowiednio ułożonych drewnianych klocków ustawionych postronie przeciwnika.

Zaraz po przyjeździe ze Spartakiady zorganizowałyśmy takie klocki i będziemy grać w tę grę na warsztatach w Kobylej Górze w najbliższym czasie i nie tylko.

W sobotę odbyła się uroczysta Gala z okazji XX – Lecia działalności Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”, której Mottem działań i obchodów było: Nadzieja i Radość. Byłato bardzo wzruszająca uroczystość, którą poprowadził znany aktor Mieczysław Hryniewicz.Były kwiaty, odznaczenia i symboliczne upominki. Koncert Hanny Śleszyńskiej długo będziemy wspominać.

 

Dodaj komentarz