V-lecie Amazonek

Październik jest miesiącem walki z chorobami nowotworowymi. Natomiast 17 października jest uznany Ogólnopolskim Dniem Walki z Rakiem. W tym dniu także obchodziłysmy swoje wielkie święto czyli V-lecie powstania Klubu.


Nasze Amazonki są stowarzyszeniem zrzeszającym ponad 40 kobiet po przebytej chorobie nowotworowej -raka piersi. Swoją działalność opieramy głównie na stwarzaniu warunków dla kobiet do rehabilitacji fizycznej i psychicznej po zabiegu. Co tydzień w swojej siedzibie na ulicy Poniatowskiego w Kępnie mamy możliwość spotkania się i pracy z rehabilitantem, psychologiem i masażystą.
W ramach obchodów Dnia Walki z Rakiem a także swojego jubileuszu zorganizowałyśmy 17 października o godz. 10.00 w restauracji na ul.Wawrzyniaka seminarium dotyczące profilaktyki raka piersi pod hasłem „Zdążyć przed rakiem”. Wykład na ten temat przedstawił doktor Dariusz Godlewski a o godz. 11.30 w kościele św.Marcina w intencji amazonek oraz chorych objętych choroba nowotworową odprawiona została msza święta .
Już o 13.00 rozpoczęły się oficjalne uroczystości związane z jubileuszem stowarzyszenia.

Dodaj komentarz