Kazimierz Dolny

 

Wyjechałyśmy o godzinie 7.00. Po zakwaterowaniu w Pensjonacie „Monika” w Kazimierzu Dolnym wybrałyśmy się na spacer nad Wisłę oraz po Starym Mieście.

W drugim dniu razem z przewodnikiem zwiedziliśmy Wąwóz Małachowskiego, Dom Kuncewiczów „Pod Wiewiórką”, następnie wąwóz Czerniawy, w którym znajduje się pomnik upamiętniający losy Żydów kazimierskich oraz Korzeniowy. Zwiedzanie Kazimierza rozpoczęliśmy od rynku, następnie wspinaliśmy się na odsłonięty wierzchołek Góry Krzyżowej zwanej Górą Trzech Krzyży skąd można obserwować chyba najpiękniejszą panoramę Kazimierza otaczających go wzgórz i doliny Wisły. Pod wieczór spotkaliśmy się wszyscy przy ognisku na pieczenie kiełbasek, wspólny śmiech i wesoła zabawę.
W trzecim dniu wybraliśmy się na rejs statkiem po Wiśle do Janowca, potem Puławy.. Czwarty dzień to zwiedzanie Nałęczowa – uzdrowiska dla chorób serca, spacer po parku, podziwianie przyrody, zwiedzanie Pałacu Małachowskich itp. W tym dniu zwiedziłyśmy również Zespół Pałacowo-Parkowy Kozłówka – posiadłość Zamoyskich. Była to wspaniała wycieczka
i wspaniała przygoda i przepiękne miasto.

 

Dodaj komentarz