„Czy raka piersi można uniknąć ” – konferencja

 

24 października 2011r. odbyła się Konferencja zorganizowana przez Amazonki pod nazwą „Czy raka piersi można uniknąć?” Wykłady poprowadzili : dr n. med. Tomasz Huzarski z Międzynarodowego Centrum Chorób Dziedzicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, na temat „ Nowe możliwości profilaktyczne, diagnostyczne w leczeniu raka piersi – aspekt genetyczny.”


Tak trudny temat, ale tak przekazany, że wszystko było jasne. Zainteresowanie było duże, szczególnie badaniami genetycznymi. Natomiast dr n. med. Dariusz Godlewski w swoim wystąpieniu, którego tematem było „Nowotwory złośliwe epidemią XXI wieku” przedstawił nam te okropne statystyki , ale w sposób pozytywny, ze szczególnym uwzględnieniem wyleczonych przypadków. W skuteczny sposób zwrócił także uwagę na problem profilaktyki.

W konferencji uczestniczyło wiele kobiet , które wiele znaczą w społeczeństwie kępińskim, jak radne gminy i powiatu, Pani Burmistrz Miasta i Gminy Kępno – Aniela Kempa oraz nowa Pani senator Andżelika Możdżanowska. Wszystkie Panie zadeklarowały pomoc w realizacji programu profilaktycznego, który ma na celu zidentyfikowanie osób z grupy wysokiego ryzyka raka piersi i objęcie ich daleko idącą profilaktyką.

Dodaj komentarz