×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 982
Welcome visitor you can log in or create an account

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /var/www/clients/client3/web8/web/templates/gk_instyle/lib/framework/helper.layout.php on line 164

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /var/www/clients/client3/web8/web/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Wycieczka do Wrocławia

W dniu 17 września spotkałyśmy się w Kępnie, aby wyjechać na wycieczkę do niedalekiego, a często jakże odległego, Wrocławia.

Wyjechałyśmy w samo południe i po niezbyt długiej podróży dotarłyśmy do Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska powitała nas piękną pogodą, która sprzyjała spacerom po urokliwych uliczkach miasta.
Zaczęłyśmy jednak nasze spotkanie z Wrocławiem od Panoramy Racławickiej, przed gmachem której spotkałyśmy się z Panią Przewodnik. Panorama zrobiła na nas wszystkich ogromne wrażenie. Aż trudno sobie wyobrazić, w jaki sposób została ona namalowana. Docenić trzeba również sam sposób prezentacji, który powoduje, że rzeczywistość w specyficzny sposób łączy się i miesza z historią.
Następnym punktem naszego programu był Ostrów Tumski – najstarsza, zabytkowa część Wrocławia. Mogłyśmy podziwiać tam wiele ciekawych zabytków, w tym wybudowaną w stylu gotyckim katedrę św. Jana Chrzciciela.
Wizyta we Wrocławiu nie była pełna bez obejrzenia choćby kilku mostów, w końcu Wrocław znany jest jako miasto stu mostów.
Po tak długim i intensywnym fizycznie pobycie na świeżym powietrzu z chęcią udałyśmy się na obiad do restauracji. Na grymasy nie było miejsca. Wszystkie z apetytem pałaszowałyśmy pyszne dania.
Finalnym punktem naszego pobytu była wizyta w Teatrze Polskim, gdzie miałyśmy okazję obejrzeć spektakl pt. „Mayday” – wyśmienitą komedię o londyńskim taksówkarzu. Znakomity komizm sytuacyjny i dowcipne dialogi coraz wywoływały salwy śmiechu u widzów.
Zmęczone lecz szczęśliwe wróciłyśmy do Kępna około godziny 22. Trzeba przyznać, że nasza wycieczka była bardzo owocna. Każda z nas znalazła coś dla siebie i zdołała odciąć się na chwilę od rzeczywistości. Można powiedzieć, że na różne sposoby, ale Wrocław Zaczarował nas wszystkie.To były piękne niezapomniane chwile. Projekt  współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Starostwa Powiatowego.

GALERIA

Ostatnio zmienianywtorek, 06 październik 2015 06:13

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.